Google Maps відкрив супутникові зображення військових та стратегічних об’єктів РФ. Google заперечив інформацію (оновлено)
19 квітня 2022
19.04.2022

У сервісі Google Maps всі військові та стратегічні об'єкти РФ зробили доступними у максимальній якості. У компанії Google спростували, що відкрили доступ до російських військових об'єктів на своїх мапах.

Тепер пускові шахти міжконтинентальних балістичних ракет, командні пункти, секретні полігони та інше можна побачити з роздільною здатністю близько до 0,5 метра на піксель. До початку повномасштабної війни Росії проти України вони відображались у гіршій якості, яка не дозволяла розібрати деталі.

«Звісно стратегічної цінності такі знімки навряд чи мають, бо військові супутники мають значно кращу роздільну здатність. Водночас комусь точно буде цікавим "побродити" по секретнім місцям РФ, а можливо і пошукати бункер Путіна», — прокоментували у Defence Express, інформаційно-консалтинговій компанії, фахівці якої помітили зміни якості зображень Google Maps.

Російський авіаносець «Адмірал Кузнецов»

База підводних човнів РФ на Камчатці

У компанії Google спростували, що відкрили доступ до російських військових об'єктів на своїх мапах. Про це представники компанії розповіли у коментарях виданню The Verge. У Google стверджують, що не вносили жодних змін, а їхні мапи містили докладні супутникові знімки російських військових баз уже давно.

Як пишуть у виданні, Google нерідко розмиває свої мапи потенційно важливих ділянок, зокрема військових об'єктів. Наприклад, Google Maps пікселює зображення авіабази 705 французьких ВПС. Однак є багато інших військових об'єктів, які доступні для перегляду: наприклад, докладні супутникові знімки американської бази ВПС Нелліс.

Як повідомлялося раніше, сервіс контекстної реклами Google AdSense призупиняє монетизацію контенту, який заперечує або виправдовує війну Росії проти України або спекулює на твердженнях про неї.