Google і Apple заборонять відстежувати пацієнтів з COVID-19 за геолокацією
5 травня 2020
5.05.2020

Техкомпанії Google і Apple заборонять відслідковувати інфікованих COVID-19 за геолокацією. Про це йдеться у розкритій для сторонніх розробників інформації від компаній, пише TechCrunch.

Наразі компанії працюють над технологією, що анонімно повідомлятиме користувача про його контакт з можливо інфікованими коронавірусом протягом останніх двох тижнів. На телефоні користувача за його згоди впродовж двох тижнів зберігатиметься інформація про контакт із іншими телефонами. І якщо хтось із власників гаджетів захворів, то користувачеві прийде відповідне сповіщення. Передбачається, що про своє захворювання на COVID-19 люди повідомлятимуть самі і їх дані під час сповіщення не будуть розкриватися.

зображення Google

Google і Apple заявили, що прийняли відповідне рішення, аби захистити дані користувачів та унеможливити використання інформації про громадян урядами компанії.

Техгіганти оприлюднили нові політики для розробників технологій, за якими їм заборонений доступ до геолокацій конкретних пристроїв. Програми також мають бути розроблені офіційним державним органом охорони здоров’я, передбачається обов’язковий запит на згоду користувача, збиратиметься лише мінімум інформації, яку заборонено використовувати для таргетингу і реклами.

Раніше Рада Європи закликала обмежити час застосування додатків для відстеження пересування громадян та запровадити відповідні гарантії щодо добровільності та безпечності використання сервісів під час пандемії. У Раді висловили занепокоєння можливим порушенням прав користувачів.