Голова СБУ пропонує продовжити заборону на «Одноклассники» та «ВКонтакте» ще на 3 роки
10 квітня 2020
10.04.2020

Служба безпеки України пропонує продовжити санкції проти російських соцмереж «Одноклассники» та «ВКонтакте» ще на 3 роки. Такі пропозиції голова СБУ Іван Баканов вже вніс до Ради національної безпеки і оборони України, повідомляється на сайті відомства.

За даними СБУ, за період блокування російських соцмереж їхня аудиторія серед українських користувачів скоротилася втричі. У відомстві вважають, що це значно звузило цільову аудиторію, на яку спрямовані інформаційні операції російських спецслужб.

“Проти України триває гібридна війна, і ми продовжуємо протистояти інформаційним атакам з боку РФ. Тож у продовженні санкцій є сенс: цим ми захистимо наших громадян від фейків і маніпуляцій, а відповідно – збережемо безпеку держави в цілому”,– заявив Іван Баканов.

За час дії санкцій протягом 2017-2020 років фахівці СБУ зафіксувала тисячі випадків розміщення деструктивного контенту в «Одноклассниках» і «ВКонтакте» та зареєстрували майже 100 кримінальних проваджень стосовно власників та адміністраторів антиукраїнських спільнот у цих соцмережах.

За даними кіберфахівців служби, приблизно 70% деструктивних матеріалів про Україну поширювали саме з Росії, зокрема в «Одноклассниках» і «ВКонтакте» та були спрямовані на насильницьку зміну конституційного ладу, захоплення державної влади і посягання на територіальну цілісність та недоторканність України.

Нагадаємо, за даними опитування, проведеного у березні компанією Kantar, 46% підтримують блокування російських веб-сайтів і вважають, що санкції потрібно продовжити. 43% – виступають проти продовження заборони. Ще 11% утрималися від відповіді.