Генеральний директор OpenAI виступить перед Конгресом США
17 травня 2023
17.05.2023

Сем Альтман, керівник компанії OpenAI, розробника чат-бота ChatGPT, виступить в Конгресі. Цей виступ передуватиме обговоренням щодо регулювання штучного інтелекту.

Про це повідомляє Washington Post.

Сем Альтман виступить перед колегією Сенату, щоб обговорити зусилля, спрямовані на контроль штучного інтелекту та потенційні законів щодо його регулювання.

Ці слухання відбуваються в той момент, коли законодавці та федеральні чиновники намагаються зрозуміти, як регулювати зростаючу популярністю генеративних інструментів штучного інтелекту, таких як ChatGPT.

Швидке розгортання AI-продуктів спровокувало справжню гонку озброєнь штучного інтелекту в індустрії технологій і викликало занепокоєння серед фахівців з етики штучного інтелекту та державних службовців, які побоюються, що технологія може поширювати дезінформацію, відбирати у людей робочі місця або іншим чином завдавати значної шкоди звичайним людям.

Представники Конгресу та Сенату уже деякий час проводять зустрічі із противниками штучного інтелекту. Так лідер більшості в Сенаті Чарльз Е. Шумер зустрівся з керівником Tesla та Twitter Ілоном Маском, який підписав лист із вимогою призупинити активне впровадження штучного інтелекту.

Чарльз Шумер сказав, що Сенат розробляє законодавчу базу, спрямовану на усунення потенційних ризиків, пов’язаних зі штучним інтелектом, але таку, яка не заважатиме інноваціям в технологічному секторі.

«Штучний інтелект трансформуватиметься таким чином, й ми навіть уявити не можемо, які це матиме наслідки для виборів, робочих місць і безпеки американців», — коментує сенатор Джош Хоулі. «Це слухання знаменує собою важливий перший крок до розуміння того, що має робити Конгрес».

Окрім Сема Альтмана у Конгресі заплановані виступи Крістіни Монтгомері, віце-президентки і головного спеціаліста з питань конфіденційності та довіри в технологічному гіганті IBM, і Гарі Маркуса, почесного професора Нью-Йоркського університету.

Раніше "Інтернет свобода" розповідала про те, що президент Байден закликав регулювати штучний інтелект.