Французька податкова шукатиме в соцмережах незаконні доходи користувачів
3 січня 2020
3.01.2020

Конституційний суд Франції 27 грудня 2019 року схвалив план уряду щодо моніторингу соціальних мереж для пошуку фактів ухилення від сплати податків.

Працівники податкової та митники зможуть перевіряти профілі користувачів, їхні фотографії та дописи, щоб виявити непідтверджені доходи, пише ВВС. Такі правила є частиною закону про податкові зміни, прийнятого минулого тижня.

Правозахисні організації вже заявили про занепокоєння новими правилами, оскільки це може вплинути на свободу висловлення поглядів у інтернеті. А французький орган охорони даних CNIL зазначив, що нова політика уряду може створювати загрози для свобод людини.Натомість міністр бюджету Джеральд Дарманін назвав це новим способом боротьби із шахрайством.

Суд вирішив, що конфіденційність та свобода можуть бути обмежені та схвалив план з певними умовами. Так, влада має стежити, аби контент на сторінках, захищений паролем, був поза межами дії закону. Працівники податкової можуть використовувати лише публічну інформації, яка стосується особи, що розкриває її в інтернеті. А регулятори повинні відстежувати, як митники та податкова використовують інформацію.

ВВС повідомляє, що збір даних є частиною трирічного експерименту онлайн-моніторингу з боку уряду Франції та значно збільшує повноваження держави щодо онлайн-нагляду.

Нагадаємо, у вересні стало відомо, що компанія Google заплатить €1 млрд штрафу, щоб припинити податкове розслідування, яке з 2015 року веде фінансова прокуратура Франції проти техгіганта.