Франція звинуватила Apple у підриві зусиль країни у боротьбі з COVID-19
5 травня 2020
5.05.2020

Франція звинуватила компанію Apple у підриві зусиль країни у боротьбі з коронавірусом, оскільки техгігант відмовився зробити свої iPhone більш сумісними із додатком для відстеження користувачів StopCovid.

Під час пандемії країни активно розробляють додатки стеження пацєнтів з коронавірусом, для контролю за його поширенням. Більшість додатків використовують Bluetooth, за допомогою якого визначається, чи був у користувача контакт з потенційним носієм вірусу, пише Reuters.

Якщо користувач iPhone не запускає додаток, що передбачає функцію Bluetooth, то доступ до неї заблокований. Тому Франція звернулася до техгіганта з проханням змінити налаштування, аби StopCovid міг підключатися по Bluetooth у фоновому режимі. Компанія відмовилася вносити зміни.

“Apple могла б допомогти нам зробити додаток для iPhone ще кращим. Вони не захотіли це робити. Я шкодую про це, з огляду на те, що ми переживаємо період, коли всі мобілізуються для боротьби з епідемією, а велика компанія не допомагає уряду в цій кризі. Ми будемо пам'ятати про це, коли прийде час", – заявив міністр цифрових технологій Франції Седрік О.

Представник Apple у Франції відмовився від коментарів.

Під час активного використання країнами додатків для контролю за поширенням коронавірусу і відстеженням користувачів, одним з безпекових питань став Bluetooth-доступ на iPhone. Франція вважає, що відстежувати випадки коронавірусу владі допоможе зберігання контактних даних у центральній базі даних. Натомість компанія переконана, що для захисту конфіденційності краще, аби дані зберігались на самих смартфонах поза межами досягнення влади.

За словами міністра цифрових технологій Франції, незалежно від позиції Apple додаток буде готовий 2 червня. А фаза тестування почнеться 11 травня, коли влада країни почне послаблювати карантин.

Британія, яка використовує аналогічний з Францією підхід до зберігання даних, почне тестувати власний додаток найближчими днями.

Нагадаємо, техкомпанії Google і Apple заборонять відслідковувати інфікованих COVID-19 за геолокацією. Про це йдеться у розкритій для сторонніх розробників інформації від компаній.