Франція оштрафувала Apple за сповільнення айфонів
11 лютого 2020
11.02.2020

Управління із захисту прав споживачів Франції призначило штраф у розмірі 25 мільйонів євро (понад 666 мільйонів гривень - ред.) компанії Apple за те, що та штучно сповільнювала роботу айфонів через оновлення операційної системи не попереджуючи користувачів.

Тривалий час компанія не попереджала про сповільнення айфонів попри підозри користувачів і лише у 2017 році визнала таку практику, пояснивши, що в такий спосіб намагається “продовжити термін роботи смартфонів”, пише ВВС.Україна.

Користувачі були також незадоволені тим, що сповільнюючи старіші моделі айфонів, компанія заохочує їх до купівлі новіших моделей. У Apple зазначили, з часом акумулятори втрачають працездатність, тож сповільнення пристрою є вимушеною потребою.

Після проведення розслідування регулятор у Франції вирішив, що Apple тривалий час вводила в оману користувачів і повинна була їх попередити про можливі зміни у роботі пристрою після оновлення ОС.

У коментарі Politico молодший міністр міністерства економіки Агнес Паньє-Рунахер заявила: “Штраф Apple в розмірі 25 мільйонів євро справедливо нагадує компаніям про їх відповідальність продавати безпечну та стійку продукцію споживачам”.

Прес-секретар Apple додав, що компанія задоволена результатами розслідування та погодилася виконати вимоги французького регулятора.

Apple і досі сповільнює роботу айфонів, але після визнання такої практики більше цього не приховує.

Раніше через спалах коронавірусу Apple вжив додаткових заходів для безпеки своїх працівників і клієнтів у Китаї, повідомив гендиректор компанії Тім Кук. Два магазини були закриті, а у решті скорочено робочі години.