Фракція "Слуга народу" розробляє закон, що регулюватиме ЗМІ та соцмережі
14 листопада 2019
14.11.2019

Фракція “Слуга народу” розробляє законопроєкт “Про медіа”, яким передбачатиметься регулювання ЗМІ та соцмереж. Пропонується також об’єднання чинних законів про медіа, обмеження монополії та заборона росіянам володіти українськими ЗМІ. Про це повідомив голова комітету з гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко на засіданні комітету, пише LB.ua.

Відповідно до презентації, народні депутати планують оподатковувати соцмережі і провайдерів, які доступні на території України. Зокрема йдеться про податки на відеосервіси з продажу контенту Netflix і YouTube.

Як зазначається у презентованому законопроєкті “Про медіа” суб’єктами є медіа, серед яких друковані, онлайн ЗМІ, телеканали, радіо, суспільний мовник та сервіси на замовлення - Netflix, Megogo. У законопроєкті також передбачені суб’єкти, які не є медіа - провайдери (Воля, Lanet, Triolan), провайдери платформ спільного доступу до інформації (Facebook, Youtube, Instagram) та постачальники електронних комунікаційних послуг.

За словами Ткаченка, законопроєкт передбачає економічне регулювання ЗМІ, провайдерів та соцмереж. Голова комітету також додав, що документ зумовлений необхідністю імплементації до законодавства України норм ЄС, зокрема Директиви Європейського парламенту та Ради про аудіовізуальні медіапослуги від 10 березня 2010 року зі змінами, внесеними Директивою від 1 листопада 2018 року.

У законопроєкті також передбачені обмеження щодо змісту інформації, санкції, обмеження пов’язані з агресією, гарантії та захист прав журналістів. Документ поки не зареєстрований на сайті Верховної Ради.

Раніше Олександр Ткаченко, голова парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, пропонував закріпити у законопроєкті про аудіовізуальні послуги визначення поняття "мова ворожнечі" у медіа та у висловлюваннях державних посадовців.

Фото: Александр Ткаченко / Facebook