Феномен популярності Вікіпедії та штучний інтелект проти COVID-19. Огляд Інтернет свободи за листопад 2020
2 грудня 2020
2.12.2020

У новому огляді «Інтернет свободи» розповімо про таке: як зростає і розвивається українська Вікіпедія, як нові технології допоможуть у діагностуванні COVID-19, які кроки уряд запланував для впровадження 5G в Україні, як техгіганти об’єдналися в боротьбі проти дезінформації і ботів.

Що в Україні?

Українська Вікіпедія в Україні дійсно вільна? «Інтернет свобода» поспілкувалася з Назаром Токарем — адміністратором української онлайн-енциклопедії Вікіпедія. Ми запитали про те, що стоїть за лаштунками безперебійної роботи ресурсу: звідки беруться автори, редактори енциклопедії і хто такі патрульні, чи є в ній цензура, як захищають особисті дані дописувачів, чому україномовних дописів стає все більше. Про це все — у нашому інтерв’ю на сайті.

Unsplash

Не дочекаєтеся. Facebook-сторінку Уляни Супрун намагалися зламати. «На щастя, обійшлося. Завдяки уважності і здоровому глузду — ми вберегли сторінку від зловмисників», — повідомила Уляна Супрун. Про деталі читайте в матеріалі.

Facebook полює на вигаданих людей. 46 акаунтів, 44 сторінки, 1 група на Facebook та 3 профілі в Instagram — саме стільки ботів, що розповсюджували коментарі у підтримку Юлії Тимошенко та партії «Батьківщина» видалив Facebook. Докладніше читайте в матеріалі.

Unsplash

5G в Україні. Міністерство цифрової трансформації України затвердило план для розвитку 5G. План передбачає вивільнення смуг радіочастот, на яких працює телебачення. Але це не завадить його роботі, адже воно працюватиме у нижчих діапазонах. Докладніше — в матеріалі.

Технології і COVID-19

Штучний інтелект у допомогу діагностуванню COVID-19. Діагностувати COVID-19 тепер можна за допомогою звуку кашлю. Науковці з Массачусетського технологічного інституту (MIT) стверджують, що такий тест показує з високою точністю, чи людина інфікована. Докладніше в матеріалі.

Unsplash

Фейки про вакцину “під прицілом”. Facebook, Google і Twitter планують об’єднати зусилля в боротьбі з дезінформацією про вакцини від COVID-19. Для цього будуть залучені факт-чекери та державні установи з усього світу. Про перші кроки та результати читайте в матеріалі.

У світі техгігантів

Google посилює захист даних користувачів. Для цього компанія підсилює внутрішній контроль щодо того, як розробники додатків Chrome використовують дані. Для того, аби опублікувати чи оновити додаток, автори повинні будуть показати, яку саме інформацію застосунок збирає. Із січня 2021 року біля додатків з’являтиметься позначка, чи пройшли вони сертифікацію. Деталі в матеріалі.

Конфіденційність зустрічей у Zoom. Федеральна торгова комісія США зазначила, що Zoom використовує криптографічні ключі, які забезпечують нижчий рівень безпеки, ніж компанія обіцяє клієнтам. Докладніше читайте в матеріалі.

Безпощадні до хейт спіч. Facebook показав статистику публікацій, що містять мову ворожнечі. Тепер вони краще відстежують потенційно небезпечний контент, тому що технології здатні розпізнавати більшу кількість мов. Інтернет Свобода детально проаналізувала звіт кампанії. Результати читайте в огляді.

Україна ще мріє, Китай вже діє

6G на випробуванні. Китай запустив на орбіту перший тестовий супутник зв’язку 6G. Супутник випробовуватиме технологію 6G, яка включає високочастотні терагерцові хвилі й передаватиме дані в рази швидше за 5G, якщо телеком-індустрія затвердить стандарти такої технології. Докладніше в матеріалі.

Читайте щоденні новини на тему цифрових прав та свободи інтернету на нашому сайті: netfreedom.org.ua.