Фейкова «Дія»: хакери створили аналог державного сайту
12 квітня 2021
12.04.2021

В Україні з’явився фішинговий сайт, створений за аналогією до сайту держпослуг «Дія». З допомогою сайту хакери збирали дані кредитних карт українців.

Про це повідомляє Спеціалізований структурний підрозділ Державного центру кіберзахисту CERT.UA.

«За допомогою зазначеного сайту зловмисники збирають дані кредитних карток та ІПН громадян України. На головній сторінці фішингового сайту користувачам пропонується ввести ІПН для перевірки інформації про можливість отримання виплати 8000грн карантинної допомоги. Після введення будь-якої інформації на головній сторінці користувачі перенаправляються на сторінку, де вказано, що «Вам доступна виплата у розмірі 8 000грн». Після чого користувач перенаправляється на сторінку, на якій пропонується ввести дані своїх кредитних карток. Далі дані кредитної картки потрапляють до зловмисників», — повідомляється у дописі CERT.UA.

Як повідомляє Ліга.net, українська міжбанківська Асоціація членів платіжних систем зазначила, що фішинговий сайт був зареєстрований 5 квітня на російському хостингу.

Як повідомлялося раніше, фішинговий сервіс українського хакера завдав іноземним банкам 11 країн збитків на десятки мільйонів доларів. У результаті фішингових атак постраждали фінустанови 11 країн світу - Австралії, Іспанії, США, Італії, Чілі, Нідерландів, Мексики, Франції, Швейцарії, Німеччини та Великобританії. За попередніми даними, збитки сягають десятків мільйонів доларів.