Фейки про вакцинацію і просування «Л/ДНР»: СБУ заблокувала мережу ботоферм, яку фінансувала Росія
31 березня 2021
31.03.2021

Працівники Служби безпеки України заблокували мережу ботоферм, які поширювали дописи з фейковою інформацією щодо вакцинації, а також підтримували терористичні організації «Л/ДНР». Ботоферми фінансували з території Росії через електронні гаманці санкційних платіжних систем.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Джерело: Служба безпеки України

За даними СБУ, роботу мережі ботофрем організували четверо мешканців Хмельницького. Вони використовували спеціальне обладнання для створення і просування фейкових акаунтів у соцмережах для поширення неправдивої інформації.

Джерело: Служба безпеки України

Наразі триває досудове слідство за ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, що 1 березня Служба безпеки України зупинила роботу ботоферми з понад 18 тисячами акаунтів. Ботоферма працювала на замовлення кураторів з Росії. Її метою було вплинути на результати минулорічних місцевих виборів в Україні.

26 лютого кіберфахівці Служби безпеки України заблокували на Львівщині діяльність «ботоферм», які використовувались спецслужбами Росії для поширення дезінформації про ситуацію в Україні.