Фахівці повідомляють про активізацію російських ботоферм перед американськими виборами
8 листопада 2022
8.11.2022

Фахівці з групи Recorded Future, яка займається кібербезпекою та дослідженням контенту, попереджують, що перед виборами до Конгресу активізувались російські ботоферми.

Про це повідомляє The New York Times.

Деякі з виявлених фахівцями з Recorded Future акаунтів були учасниками мереж, що управлялися відомою «Агенцією інтернет-досліджень». Саме під такою назвою діяла відома російська «фабрика тролів», яка вплинула на результати виборів 2016 року та намагалась працювати у 2020 році під час президентських виборів.

Деякі з цих акаунтів були знайдені на соціальній платформі Gab. Ці профілі розміщували контент, який принижує президента Байдена та інших демократів, звинувачуючи їх у надмірних витратах на зброю в Україні.

За даними Recorded Future, мета учасників цієї ботоферми така сама, як і раніше - розпалювання ворожнечі поміж консервативних виборців і підривання довіри до американської виборчої системи.

«Очевидно, що вони намагаються змусити конгресменів припинити допомогу Україні», — сказав Алекс Пліцас, колишній військовослужбовець американської армії та співробітник відділу інформаційних операцій Пентагону, який зараз працює в компанії Providence Consulting Group.

Ця атака ботів показує не лише те, наскільки американська політична система залишається вразливою до іноземних маніпуляцій, але й те, що розповсюджувачі фейків еволюціонували та адаптувалися до зусиль соціальних платформ, які намагаються видаляти або обмежувати поширення неправдивого чи оманливого контенту.

Минулого місяця Федеральне бюро розслідувань і Агентство з кібербезпеки попередило про загрозу поширення дезінформації з боку «медіа дарквебу, соціальних платформ, фейкових сайтів, електронних листів». У ФБР не виключають, що наступним наративом дезінформації можуть бути заяви про те, що дані або результати голосування були фальсифіковані.

Спецслужби закликали людей не відзначати, не обговорювати та не ділитися публікаціями в інтернеті з невідомих джерел. Вони не назвали конкретні платформи, але автори дослідження з Recorded Future відзначили, що боти активно працюють у Gab, Parler, Getter та інших новітніх платформах, які пишаються створенням немодерованих онлайн-просторів в ім’я свободи слова.

Як повідомлялося раніше, росіяни намагаються дискредитувати Зеленського за допомогою фейкового сайту.