Фахівці Microsoft попереджують про нові кібератаки на Україну
16 березня 2023
16.03.2023

У звіті Microsoft Threat Intelligence зазначається, що російські хакери готують нову хвилю кібератак проти України. Серед інструментів, які вони планують використовувати, - програми-вимагачі для організацій, які обслуговують українські лінії постачання.

Про це повідомляє Reuters.

Група досліджень і аналізу кібербезпеки (Microsoft Threat Intelligence) представила ряд нових тактик кібервпливів на українські об’єкти з боку російських хакерів.

«З січня 2023 року Microsoft спостерігає зростання активності Росії в кібернетичних загрозах та збір розвідувальної інформації щодо України й її військових партнерів», — йдеться у звіті. Окремо зазначається, що російські хакери задіяли як мінімум 9 різних сімейств вірусів-вайперів даних та 2 типи програм-вимагачів проти більш ніж 100 державних та приватних українських організацій.

Експерти нагадують, що тактика поєднання фізичних військових операцій із кібернападами повністю відображає попередню діяльність Росії у кіберпросторі. «Поєднання кінетичних атак із спробами позбавити захисників здатності координувати дії та використовувати кіберзалежні технології не є новим стратегічним підходом», — сказала Емма Шредер, заступник директора Ініціативи кібердержавного розвитку Атлантичної ради.

Автори звіту зазначають, що особливо досвідчене російське хакерське угрупування Sandworm тестувало «додаткові можливості у стилі програм-вимагачів, які можна було б використовувати для деструктивних атак на організації за межами України, які виконують ключові функції в постачанні в Україні».

Також у звіті Microsoft Threat Intelligence згадується про тенденції у розробці нових форм програм-вимагачів російськими хакерами. Багато в чому це відбувається через те, що мережева безпека України за останній рік значно зміцнилася.

«У країнах по всій Америці та Європі, особливо в сусідах України, російські суб’єкти загроз шукали доступу до урядових і комерційних організацій, залучених до зусиль, спрямованих на підтримку України», — сказав Клінт Воттс, генеральний менеджер Центру аналізу цифрових загроз Microsoft.

Раніше «Інтернет свобода» розповідала, що хакерські атаки на Україну розпочалися за півроку до війни.