Facebook збиратиме дані про переміщення користувачів для боротьби з коронавірусом
7 квітня 2020
7.04.2020

Компанія Facebook збиратиме дані про про переміщення користувачів для боротьби з коронавірусом. Про це компанія повідомила 6 квітня 2020 року.

Для ефективної боротьби з коронавірусом представникам сфери охорони здоров'я необхідна інформація про те, чи працюють профілактичні і обмежувальні заходи та як вірус може поширюватися, йдеться у заяві компанії.

“У рамках програми Data for Good ми пропонуємо мапи переміщення населення, які дослідники та некомерційні організації вже використовують для розуміння кризи, пов’язаної з коронавірусом”, — повідомляють у компанії.

Компанія збиратиме дані про місцезнаходження користувачів у США, починаючи з цього тижня. Facebook надаватиме ці дані федеральним і місцевим органам влади.

Техгігант запевняє, що передаватиме лише анонімну інформацію, яка використовуватиметься виключно для статистичних показників. Це допоможе владі оцінити ефективність обмежувальних і профілактичних заходів, зокрема, чи дотримуються люди соціального дистанціювання, чи залишаються вони вдома під час поширення коронавірусу. Такі дані використовуватимуться, аби оцінити, між якими штатами найактивніше переміщується населення, що може сприяти поширенню COVID-19.

зображення Facebook

Користувачам Facebook у США соцмережа запропонує ще пройти опитування — відповідна пропозиція з’явиться у верхній частині стрічки новин. Опитування проводить Університет Карнегі-Меллон. Якщо інформація з опитування буде корисною системам охорони здоров’я у прийнятті рішень, де потрібні ресурси і коли, де і як послаблювати обмежувальні заходи, опитування зроблять доступним у інших країнах. Зазначається, що при заповненні опитування конфіденційність користувача буде збережена.

зображення Facebook

Нагадаємо, в Україні запрацював мобільний додаток Міністерства цифрової трансформації для контролю за дотриманням обсервації та самоізоляції під час поширення коронавірусу.