Facebook запускає фактчекінгову програму в Україні
27 березня 2020
27.03.2020

27 березня 2020 року компанія Facebook повідомила про запуск в Україні програми перевірки контенту на правдивість. Партнерами Facebook стали проект VoxCheck від VoxUkraine та StopFake, сертифіковані незалежною Міжнародною мережею фактчекінгу (International Fact-Checking Network).

Про це повідомила пресслужба VoxUkraine.

Відтепер, якщо експерти VoxUkraine та StopFake позначатимуть інформацію як фейк, то допис опускатимуться нижче у стрічці новин. А Facebook попереджатиме користувачів, які його побачать чи захочуть поширити, що він недостовірний.

“Це допомагає зменшити і в результаті- зупинити поширення недостовірного контенту, а також мінімізувати кількість людей, які його побачать. Крім цього, зменшується поширення фейків сторінками чи доменами, які це роблять регулярно. Це стосується як Facebook, так і Instagram”,пояснила менеджерка Facebook по Україні Катерина Крук.

Фактчекінгова програма також працюватиме на те, аби сторінки чи домени, які поширюють недостовірну інформацію, втрачали можливість монетизації контенту та розміщення реклами.

“Партнерство з Facebook дозволить нам швидше та продуктивніше працювати з фейками та дезінформацією і таким чином убезпечити від них більшу кількість людей. Особливо це актуально під час пандемії коронавірусу - щодня ми аналізуємо близько 20 фейків лише про вірус, але завдяки інструментам Facebook цифра значно зросте. Також постійно потрібно відслідковувати дезінформацію, яку поширюють проросійські ресурси”, — зазначив Максим Скубенко, керівник VoxCheck.

Нагадаємо, Facebook та Міністерство охорони здоров’я України запустили сервіс миттєвого інформування про коронавірус в Україні. Користувачі отримуватимуть актуальну і достовірну інформацію через сповіщення від Facebook.