Facebook запускає додаток, який платитиме користувачам за їхні дані
12 червня 2019
12.06.2019

Компанія Facebook платитиме користувачам за можливість за допомогою нового додатка відстежувати, як вони використовують свої телефони. Новий додаток Facebook називається Study.

Фото з офіційного блогу Facebook: додаток Study

Спершу додаток запрацює у США та Індії. The Verge пише, що додаток відстежуватиме, які програми встановлює користувач, скільки часу на них витрачає, у якій країні перебуває. Однак у Facebook обіцяють, що не відстежуватимуть зміст повідомлень, паролі та відвідувані веб-сайти, а від участі у дослідженні можна буде у будь-який момент відмовитися.

Додаток Study буде доступний лише користувачам віком від 18 років та лише на операційній системі Android. Вік користувачів, які вантажитимуть додаток підтверджуватиметься через дані з Facebook.

Щоб отримувати виплати від Facebook необхідно мати обліковий запис PayPal, який також доступний лише для повнолітніх. Наразі компанія не повідомляє, скільки саме готова платити користувачам за їхні дані, але запевняє – “компенсацію отримають усі учасники дослідження”.

Facebook націлюватиме на певних людей рекламу про додаток, яка перенаправлятиме користувачів в Google Play для завантаження Study.

Компанія Facebook повідомила, що розробка додатку для нового дослідження розпочалася за декілька місяців після закриття у січні подібної програми Facebook через суперечки: додаток був доступний для неповнолітніх та використовував сертифікат, який дозволяв додатку обійти App Store та мати ширший доступ до телефону, що у свою чергу порушувало правила Apple.

Запуск нового додатку свідчить про те, що Facebook зацікавлений у даних, як користувачі використовують свої телефони.

Нагадаємо, на початку червня 2019 року компанія Facebook офіційно призначила Катерину Крук менеджеркою з публічної політики по Україні. Офіційно Катерина обійняла посаду менеджерки з комунікацій та протидії фейкам 27 травня. Вона працюватиме у варшавському офісі Facebook.