Facebook заблокував майже 1000 «мілітаризованих громадських рухів», — The Intercept
13 жовтня 2021
13.10.2021

Новинна організація The Intercept оприлюднила внутрішні документи компанії Facebook з переліком заблокованих у соцмережі людей та організацій, серед яких щонайменше 986 «мілітаризованих громадських рухів».

Про це повідомляє The Verge.

Список переважно складається з військових угрупувань правого крила та деяких лівих, анархічних та антиурядових організацій. У ньому також є групи білих супрематистів, групи ненависті, такі як «Ку-Клукс-Клан», і терористичні організації, зокрема «Аль-Каїда». Їм заборонено створювати сторінки, профілі та групи.

Крім того, Facebook встановила правила щодо того, як користувачі можуть обговорювати заблоковані угруповання. Обмеження діють за трьома категоріями:

  1. Групи ненависті та терористичні організації. Користувачі Facebook не можуть їх хвалити чи підтримувати в будь-якій формі.
  2. «Насильницькі недержавні суб'єкти», наприклад, озброєні повстанці. Їх можна хвалити лише за ненасильницьку діяльність.
  3. «Воєнізовані громадські рухи». Для них немає порівнянних обмежень.

«Facebook ставить користувачів у майже неможливу позицію, кажучи їм, що вони не можуть додавати дописи про небезпечні групи та осіб, при цьому відмовляючись повідомляти, що саме компанія вважає небезпечним»,прокоментувала оприлюднення переліку Фаїза Патель, співдиректорка Програми свободи та національної безпеки Центру юстиції Бреннана, яка переглядала матеріал.

У коментарі для The Verge представники Facebook пояснили, що не опублікували перелік раніше через те, що «оприлюднення деталей може зашкодити ефективності модерації».

«Ми намагаємось бути максимально прозорими, одночасно надаючи пріоритет безпеці, обмежуючи юридичні ризики та запобігаючи можливості груп обійти наші правила»,написав директор з питань боротьби з тероризмом та небезпечними організаціями Брайан Фішман у Twitter.

Він також зазначив, що оприлюднений ЗМІ список «неосяжний» і постійно оновлюється.

«Facebook не хоче, щоб на його платформі організовували чи сприяли насильству, і список [небезпечних осіб та організацій] є спробою утримати від цього групи з високим ризиком», — додав Брайан Фішман.

Згідно з документами, які опублікував The Intercept, «мілітаризовані громадські рухи» складають 23,3% усіх заблокованих компанією угруповань.

Як повідомлялося раніше, компанія Facebook заблокувала облікові записи Луі Барклая, який розробив програму для очищення стрічки новин Unfollow Everything («Відписатися від усього»), а також домоглася видалення розширення з магазину програм Chrome Store.