Facebook вперше погодився надавати судам Франції інформацію про користувачів, яких підозрюють у використанні мови ненависті
27 червня 2019
27.06.2019

Компанія Facebоok вперше погодилася надавати французьким судам більше інформації про користувачів, яких підозрюють у використанні мови ворожнечі. Про це повідомив міністр у справах цифрових технологій Франції Седрік О.

Як пише Reuters, таке рішення було прийнято після спільних зустрічей Марка Цукерберга, співзасновника Facebоok, та Еммануеля Макрона, президента Франції, який хоче взяти на себе лідерство у глобальному регулюванні мови ненависті та дезінформації в Інтернеті.

Раніше Facebоok співпрацював з Францією у справах, що стосувалися терористичних атак, насилля, передаючи ІР-адреси, ідентифікаційні дані підозрюваних судам, які офіційно цього вимагали. Відтепер співпраця розширюється і на справи пов’язані з hate speech та дезінформацією.

Міністр у справах цифрових технологій з моменту призначення на цю посаду зробив боротьбу з мовою ненависті та дезінформацією пріоритетом, чому сприяли постійні контакти з топ-менеджерами соцмережі.

“Це сильний сигнал з точки зору регулювання. Мова ворожнечі більше не вважатиметься частиною свободи слова і знаходитиметься на тому ж рівні, що і тероризм”, – у коментарі Reuters заявила Соня Кіссе, адвокатка юридичної фірми Linklaters. На її думку, Франція сьогодні є очевидним лідером у прагненні регулювати великі соцмережі.

Нагадаємо, напередодні парламентських виборів Україна потрапила до списку з понад 50 країн, де Facebook буде ретельно перевіряти політичну рекламу. З 25 червня 2019 року політична реклама в Україні буде систематично перевірятися, як автоматично, так і вручну.