Facebook визначає контент сторінки Сухопутних військ України як такий, що «порушує стандарти спільноти»
20 липня 2021
20.07.2021

На офіційній сторінці Сухопутних військ Збройних сил України у Facebook при спробі вподобати аккаунт з’являється попередження: «Можливо, ця сторінка публікує контент, який порушує наші Стандарти спільноти».

Про це повідомляють MediaSapiens.

Джерело: MediaSapiens

У коментарі для MediaSapiens начальник служби зв'язків з громадськістю Командування Сухопутних військ України полковник Анатолій Прошин повідомив, що на попередження звернули увагу підписники сторінки у п’ятницю, 16 липня. За його словами, адміністратори сторінки не отримували від Facebook скарг або повідомлень про контент, який може порушувати правила спільноти.

Анатолій Прошин зазначив, що попередження могло з’явитись через масові скарги російських ботоферм, які стали активнішими через повідомлення сторінки Сухопутних військ ЗС України про співробітництво з країнами-членами НАТО:

«Якщо проаналізувати матеріали, які з’являлися на нашій сторінці останні місяці, то багато з них стосується співробітництва України з країнами НАТО. Починаючи з повідомлень про офіційний візит командуючого Сухопутних військ НАТО генерал-лейтенанта Роджера Клутьє і до останніх наших публікацій, які інформують про хід україно-британських навчань «Козацька Булава – 2021». Ці матеріали викликали неабиякий резонанс в російських виданнях, які брали наші матеріали, перекручували їх, робили з них фейкові повідомлення і так далі. Припускаю, що якась ботоферма наробила масових скарг або щось інше – тому і з’явилося це попередження. Але до нас не надходили жодні попередження від соцмережі».

Як повідомлялося раніше, 13 липня соцмережа Facebook видалила допис українського посла в Чеській Республіці Євгена Перебийніса з критикою слів президента Росії Володимира Путіна про те, що українці та росіяни — це «один народ». Згодом того ж дня допис повернули.

5 липня Facebook видалила акаунт журналістки та блогерки Устини Стефанчук за допис про злочини радянської армії у Львові у липні 1941 року.