Facebook виплатить постраждалим від шок-контенту модераторам $52 мільйони компенсації
13 травня 2020
13.05.2020

Компанія Facebook погодилася випалатити $52 мільйони компенсації працівникам, у яких виникли психологічні проблеми після модерування шок-контенту в соцмережі. Компенсацію компанія виплатить в рамках колективного позову проти соцмережі чинних та колишніх працівників, який вони подали у 2018 році.

Колишня модераторка Facebook Селена Скола подала до суду на компанію, стверджуючи, що через роботу, яка вимагала регулярного перегляду сцен насильства, у неї розвинувся посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Вона почала працювати у компанії після президентських виборів 2016 року, коли Facebook критикували за те, що він не видалив шкідливий вміст з платформи.

До позову Сколи приєдналася ще частина модераторів з інших чотирьох штатів. Вони наполягали, що компанія не забезпечила їм безпечні умови роботи.

“Модератори постійно стикаються з графічним контентом, включаючи сексуальні наруги над дітьми, обезголовлення, тероризм, жорстоке поводження з тваринами, зґвалтування та вбивства”, — стверджують позивачі.

Всього компенсацію отримають 11 250 працівників, повідомляє The Verge. Усім модераторам компанія виплатить щонайменше по $1000. Кожен модератор, якому діагностовано психічний розлад, має право на додаткові $1500, а люди, які отримують кілька одночасних діагнозів - наприклад, ПТСР та депресія, - можуть отримати до $6000. Окрім оплати за лікування, модератори з діагностованим діагнозом матимуть право подавати докази інших травм, які вони зазнали за час у Facebook, і можуть отримати відшкодування до $50 000.

Facebook змінить інструменти модерації контенту, аби зменшити шкідливий вплив травматичних зображень і відео на співробітників. Модератори зможуть відключати звук у відео за замовчуванням чи робити відео чорно-білим під час перегляду. У компанії також погодилися надавати модераторам психологічну підтримку.

Раніше Facebook назвав імена перших 20 членів незалежної наглядової ради. З часом у складі ради буде 40 членів.