Facebook видалятиме контент пов’язаний із рухом «Талібан»
17 серпня 2021
17.08.2021

17 серпня компанія Facebook заявила, що блокуватиме на своїх платформах весь контент радикального руху «Талібан» та меседжі на його підтримку, оскільки вважає цю групу терористичною організацією.

Про це повідомляють ВВС.

«Згідно із законодавством США, “Талібан" знаходиться під санкціями як терористична організація, і ми заборонили їм користуватися нашими послугами. Це означає, що ми видаляємо акаунти, які ведуть таліби або їхні представники, а також забороняємо їхнє схвалення та підтримку», — повідомив речник Facebook журналістам ВВС.

Facebook зауважив, що ця політика стосується всіх платформ компанії, включно з Instagram і WhatsApp. З визначенням потенційно небезпечного контенту Facebook допомагає група афганістанських експертів, які є носіями мовами дарі та пушту, а також розуміють локальний контекст.

Видання зазначає, що є інформація ніби таліби використовують WhatsApp для комунікації. За словами Facebook, компанія вживатиме заходів, якщо виявить таке порушення.

Як повідомляє Європейська правда, 15 серпня в Афганістані таліби увійшли до столиці Кабулу, афганський уряд заявив про «мирний перехід влади», а президент Афганістану залишив країну.

«Талібан» з'явився на початку 1990-х років на півночі Пакистану після виведення радянських військ з Афганістану. Вважають, що переважно пуштунський рух вперше виник у релігійних семінаріях — переважно за гроші Саудівської Аравії, — які проповідували жорстку форму сунітського ісламу.

Як повідомлялося раніше, на початку липня компанія Facebook розпочала тестування функції, що попереджає про екстремістський контент.