Facebook видалив сторінку 5 каналу. Редакція подала апеляцію
20 червня 2022
20.06.2022

17 червня редакція 5 каналу повідомила, що Facebook видалив їхню сторінку. Офіційна причина від компанії Meta — «ворожі висловлювання». Канал подав апеляцію та готує звернення до Мінцифри із проханням допомогти відновити сторінку.

«Компанія Meta визначила інформацію про звірства окупантів такою, що порушує стандарти спільноти. Частину пояснень соцмережа надала російською мовою. Нині 5 канал подав апеляцію, а також готує звернення до Мінцифри, аби допомогли відновити сторінку»,написала редакція 5 каналу.

Скріншот відео з новиною видалення Facebook-сторінки 5 каналу — 5 канал

Журналісти 5 каналу наголошують, що багато сторінок обмежуються, а українські користувачі потрапляють в бан через рішення модераторів. Останні російською мовою пишуть, мовляв, матеріали про російських убивць — це мова ворожнечі. Це має ознаки прямої цензури, яка заборонена Конституцією США, за законами яких працює компанія Meta і її соцмережі.

Як повідомлялося раніше, The Digital Diplomacy Task Force звернулися до представників техгігантів щодо призупинення акаунтів російського уряду та пов’язаних із ним акаунтів в Meta, Twitter і Google доки Росія не припинить окупацію України та інших суверенних держав, таких як Грузія.