Facebook видалив сотні груп та сторінок за поширення дезінформації
17 вересня 2019
17.09.2019

17 вересня 2019 року компанія Facebook повідомила про видалення 168 облікових записів, 149 сторінок Facebook та 79 груп в Україні. Серед видалених сторінок – Hyser, Znaj.ua, Politeka. Ці сторінки вели скоординовану кампанію з дезінформації, повідомив Натаніель Глейхер, голова політики з кібербезпеки соцмережі, у офіційному блозі Facebook.

Зображення Facebook: скріншот видалених сторінок

У офіційному повідомленні соцмережі йдеться про те, що видалені акаунти та групи пов’язані з українською PR-компанією Pragmatico, а загальна кількість їхніх підписників становила понад 4,2 мільйони.

Катерина Крук, менеджер Facebook по Україні, написала, що Pragmatico брала замовлення і на політичний піар, в тому числі і чорний.

Люди, що стояли за цим, використовували підроблені облікові записи для управління групами, йдеться в офіційному повідомленні.

Зображення Facebook: скріншот видалених сторінок

У компанії оцінили, що загальний бюджет витрачений на рекламу у Facebook та Instagram, близько 1,6 мільйона доларів. У повідомленні Facebook також сказано, що люди, які стояли за кампанією з дезінформації скеровували читачів за межі Facebook на сайти, що позиціонують себе як новинні.

Загальний бюджет витрачений на рекламу у Facebook та Instagram становив близько 1,6 мільйона доларів Як зазначалося на Facebook сторінці Pragmatico, PR-компанія займалася захистом репутації у ЗМІ та у соцмережах.

Водночас, на сайтах пошуку співробітників (Work.ua, Jobs.ua) зазначається, що Pragmatico також працювала над створенням та просуванням позитивного іміджу та медійного образу, підтримкою репутації замовника у соцмережах, формуванням інформаційних стратегій та конфліктним менеджментом.

На сайті Znaj.ua, сторінка у Фейсбуці якого була видалена, з’явилося повідомлення нібито від імені головного редактора, який підтверджує, що сайт користувався послугами Pragmatico. За його словами Pragmatico консультувала Znaj.ua з просування сторінок у соціальних мережах.

Pragmatico надавала (для Znaj.ua – ред.) консультаційні послуги з просування сторінок у соціальних мережах У компанії Facebook також повідомили, що видалили низку сторінок з огляду на “скоординовану неавтентичну поведінку” й ще в одній країні – Іраці.

Нагадаємо, у липні 2019 року напередодні парламентських виборів в Україні Facebook видалив 101 акаунт, 11 сторінок, 32 групи у Facebook та 5 облікових записів у Instagram, що з Росії та Луганської області поширювали критику українського уряду, дезінформацію про війну на Сході та політичні новини напередодні парламентських виборів в Україні.