Facebook видалив понад 1,7 тисяч акаунтів через «неавтентичну поведінку»
8 квітня 2021
8.04.2021

Упродовж березня соціальна мережа Facebook видалила 1167 Facebook-акаунтів, 290 Instagram-акаунтів, 255 сторінок та 34 групи через «скоординовану неавтентичну поведінку» на платформі.

Про це повідомляється у звіті Facebook.

«Ми розглядаємо «скоординовану неавтентичну поведінку» як скоординовані зусилля для маніпулювання публічними дебатами задля досягнення стратегічної мети, використовуючи фальшиві акаунти», — пояснили Facebook у звіті.

Соцмережа видалила облікові записи з 11 країн, зокрема з Ірану, Ізраїлю, Іспанії, Аргентини, Албанії та Мексики. Facebook видалив 14 мереж облікових записів: діяльність п’яти з них була направлена на аудиторію поза межами країн сторінок, дев’яти — на локальні аудиторії.

Facebook оприлюднив три ключові інсайти березневого звіту:

  • У березні соцмережа видалили 3 мережі облікових записів, які використовували фотографії профілю, ймовірно, створені за допомогою технологій штучного інтелекту. За словами Facebook, такі зображення можуть створювати враження «реальності» сторінки для користувачів, проте їх легко ідентифікують алгоритми, за якими платформа відстежує оманливу поведінку.
  • Переважна більшість мереж облікових записів та сторінок, які видалили в березні, мали обмежену кількість підписок або були на ранніх етапах формування своєї аудиторії.
  • Facebook дослідили та зупинили роботу довгострокової албанської кампанії, направленої проти Ірану. Кампанія не мала масштабної аудиторії, але соцмережа виявила її зв’язок із засланою опозиційною групою з Ірану, Мохахедін-е-Халк (МЕК).

Як повідомлялося раніше, з жовтня до грудня 2020 року компанія Facebook видалила 1,3 мільярди фейкових акаунтів. Також соцмережа видалила 12 мільйонів фейкових повідомлень на тему пандемії COVID-19 та вакцинації і виявила понад сотню мереж ботів, що поширювали фейки.

Також у жовтні 2020 року почала функціонувати незалежна Наглядова рада, яка регулює рішення Facebook щодо модерації контента з метою зменшити кількість hate speech та насилля у Facebook та Instagram. «Інтернет Свобода» розбиралася, як працює та наскільки правомірними є рішення ради.