Facebook видалив допис Gazeta.ua про перепоховання дивізії «Галичина» та погрожує заблокувати сторінку
9 серпня 2021
9.08.2021

30 липня адміністратори Facebook-сторінки видання Gazeta.ua отримали від соцмережі повідомлення про можливе блокування сторінки за допис про репортаж «"Із золотим левиком на рукаві": перепоховали вояків дивізії СС "Галичина"».

Про це повідомляють Gazeta.ua.

У репортажі Gazeta.ua від 27 липня йшлося про урочисте перепоховання вояків дивізії «Галичина», які загинули у битві під Бродами 1944 року, на військовому меморіальному цвинтарі на Львівщині. Так вшанували 77-му річницю прориву дивізії із «Бродівського котла».

Facebook видалив допис з посиланням на матеріал, а також повідомив представників видання про «порушення стандартів спільноти», через яке сторінці загрожує скасування можливості публікувати дописи. Також для неї діють обмеження, зокрема на поширення контенту.

Редакція оскаржила рішення щодо блокування публікації через автоматичну форму зворотного зв'язку. Крім того, написала техпідтримці Facebook, де також заявила, що рішення щодо цієї публікації було помилковим. Про обмеження написали й на електронну пошту представниці Facebook в Україні Катерині Крук. Відповідей від соцмережі редакція наразі не отримала.

«Наша сторінка Facebook працює, обмежень щодо публікації дописів немає, проте досі є ризик блокування сторінки», — пишуть Gazeta.ua.

Як повідомлялося раніше, на офіційній сторінці Сухопутних військ Збройних сил України у Facebook при спробі вподобати аккаунт з’являлось попередження: «Можливо, ця сторінка публікує контент, який порушує наші Стандарти спільноти».

До цього, 13 липня, соцмережа Facebook видалила допис українського посла в Чеській Республіці Євгена Перебийніса з критикою слів президента Росії Володимира Путіна про те, що українці та росіяни — це «один народ». Згодом того ж дня допис повернули.