Facebook судитиметься з антимонопольними органами ЄС через надмірні запити інформації
6 серпня 2020
6.08.2020

Facebook планує судитися з антимонопольними органами Євросоюзу через надмірні запити регуляторів, які можуть порушити конфіденційність особистих даних співробітників компанії. Регулятори ЄС неодноразово запитують інформацію у компанії, необхідну для їх розслідувань щодо техгіганта, пише Reuters.

Так, ЄС розпочав у 2019 році декілька розслідувань щодо Facebook. Одне з них стосується збору даних користувачі з додатків, а інше — на сервісі компанії Facebook Marketplace, який звинувачують у витісненні менших гравців на ринку.

Як пише видання, за час розслідування Facebook надава Єврокомісії 315 тисяч документів на 1,7 млн сторінок.

“Виключно широкий характер запитів комісії означає, що ми зобов'язані передавати несуттєві документи, які не мають жодного відношення до розслідування комісії, включаючи дуже конфіденційну особисту інформацію, таку як медична інформація співробітників, особисті фінансові документи і особиста інформація про членів сімей співробітників”, — заявив радник компанії Тім Лемб.

Джерело Reuters повідомило, що регулятор зробив запит на документи, у яких фігурує 2500 ключових фраз, зокрема “велике питання”, “не підходить для нас”, “відключення”. Особа знайома з цим питанням у коментарі зазначила, що такі дані можуть бути знайдені серед інформації, про стан здоров'я працівників, оцінці їх роботи чи заявах про прийом на роботу. Натомість така інформація не має стосунку до розслідувань ЄС.

Лемб заявив, що подібні запити мають розглянути суди ЄС. Єврокомісія відповіла, що готова захищатися у суді.

Окрім позовів проти Єврокомісії Facebook звернувся до Європейського суду, аби призупинити подібні запити інформації до ухвалення рішень за цими справами.

Раніше Європейська комісія розпочала антимонопольне розслідування щодо роботи голосових помічників Siri й Alexa. Регулятор перевірить, чи не використовують техгіганти дані, що збираються голосовими помічниками для нечесної конкуренції.