Facebook «сперечається із власними працівниками» через видалення контенту
7 червня 2021
7.06.2021

Працівники компанії Facebook критикують рішення індійського та ізраїльського сегментів соціальної мережі Facebook щодо видалення за наказом держави дописів, які критикували дії влади Індії щодо пандемії у квітні, а також видалення дописів провідних палестинських активістів та блокування хештегів під час конфліктів між Ізраїлем та Палестиною.

Про це повідомляють The New York Times.

На видалення контенту з критикою влади Індії та блокування пропалестиньких дописів і хештегів працівники компанії Facebook звернули увагу у внутрішньому онлайн-чаті компанії.

«Виникає відчуття, що ми знову помилково приймаємо сторону популістського правління й приймаємо рішення, базуючись на політиці, а не на правилах», — написав працівник Facebook у одному із внутрішніх листувань компанії.

«Працівники тижнями скаржились на контент-рішення індійського та ізраїльського сегментів Facebook», — зазначають The New York Times. Вони створили групу для внутрішньої скарги щодо «неправильно видаленого» контенту про Палестину. Минулого тижня понад 200 працівників підписали відкритий лист із закликом до аудиту поводження Facebook з арабськими та мусульманськими дописами сторонньою компанією.

«Людям, що працюють у Facebook здається, що компанія має систематизований підхід, який надає перевагу сильним політичним лідерам на противагу принципів того, що робити правильно», — сказав Ашраф Зейтун, колишній голова політики Facebook у Середньому Сході та Північній Африці.

Як повідомлялося раніше, 25 травня мировий суд Таганського району Москви визнав компанію Facebook винною у 8 адміністративних правопорушеннях та зобов’язав сплатити штраф у $353 080 (26 млн рублів). Правопорушення полягають у «невидаленні інформації, видалення якої передбає російське законодавство».