Facebook продовжує просувати фейки про коронавірус
2 лютого 2021
2.02.2021

За результатами дослідження the London-headquartered Bureau of Investigative Journalism, у Facebook викрили 430 сторінок, які поширювали фейкову інформацію про Covid-19 і у той же час використовували інструменти соцмережі для заробітку. Усього сторінки мали близько 45 мільйонів підписників.

Про це повідомляють The Guardian.

Зазвичай Facebook не отримує прямого прибутку від облікових записів. Соцмережа заробляє на активності користувачів, які взаємодіють з контентом та переглядають рекламу. Facebook також може заробляти на блогерах та брендах, які поширюють фейкові новини. Функція Facebook Star дозволяє монетизувати стріми, а соціальна мережа може брати від 5% до 30% прибутку після таких виступів наживо. Одна зі сторінок, відсотки від стрімів якої отримував Facebook, є релігійним сайтом, на якому причиною пандемії називають аборти.

За словами представника Facebook, платформа видалила невелику кількість сторінок, які порушували політику компанії. Але багато дописів з дезінформацією не порушують політику Facebook, тому їх не блокують навіть якщо «їхня достовірність не підтверджена».

Нагадуємо, що раніше ми писали про механізм, який може зобов’язати світових техгігантів, які працюють в Україні, сплачувати податки до бюджету країни.