Facebook працює над безпекою. Що казав Цукерберг на конференції в Мюнхені
19 лютого 2020
19.02.2020

Facebook активно працює над тим, щоб зробити вільні демократичні вибори без втручання іноземних урядів реальністю. Зараз в компанії працює 35 000 співробітників, які моніторять контент та відповідають за безпеку.

Про це заявив співзасновник та керівник Facebook Марк Цукерберг під час 56 Мюнхенської безпекової конференції, пише The Guardian.

Під час виступу він погодився, що компанія не в повній мірі усвідомила масштаби міжнародного втручання у вибори. Проте категорично не погодився, що Facebook підірвав демократію, послабила соціальні основи чи зробила Захід слабшим через поширення недовіри.

Марк Цукерберг під час конференції заявив, що підтримує державне регулювання у чотирьох сферах: виборчий процес, політичний дискурс, приватність та перенесення даних (data portability).

Але він проти введення жорстких обмежень на контент, як це роблять авторитарні країни. Наприклад у Facebook щодня генерується біля 100 мільярдів одиниць контенту і жоден редактор не зможе його відстежити. “Ви ж не робите відповідальним оператора за те, що хтось сказав щось шкідливо по телефону”, - провів аналогії засновник Facebook. На його думку для таких платформ має бути регулювання десь на межі традиційних медіа і телекому.

Засновник Facebook також відкинув звинувачення, що платформа створює інформаційну бульбашку для користувачів, пропонуючи їм тільки ті новини, що подобаються.

“Ми намагаємось зберегти певний баланс. (...) Вибір того, що ти бачиш, більше базується на тому, чим ти ділишся, а не тому, що ти переглядаєш. Якщо у вашого двоюрідного брата була дитина, нам краще переконатися, що така інформація буде в топі»,- пояснив Цукерберг принцип формування стрічки користувачів.

Раніше керівниця з публічної політики щодо України в Facebook Катерини Крук розповіла, як компанія Facebook бореться з тролями та ботам на платформі.