Facebook оштрафували на 1 мільйон євро у Італії через скандал з Cambridge Analytica
1 липня 2019
1.07.2019

У Італії регулятор з питань конфіденційності даних оштрафував компанію Facebook на 1 мільйон євро за порушення, пов’язані зі скандалом з Cambridge Analytica. Це найбільший штраф проти корпорації у цій справі.

Як повідомляє Politico, 57 користувачів у Італії встановили додаток ThisIsYourDigitalLife, який Facebook використовував для збору даних про користувача та його друзів у соцмережі.

Саме цей додаток було використано для надання інформації агентству Cambridge Analytica, яка працювала над президентською кампанією президента США Трампа та незаконно отримала доступ до 87 мільйонів користувачів Facebook.

Загалом понад 200 тисяч італійців надавали інформацію про себе через додаток не знаючи цього. Така передача даних третій стороні порушила правила конфіденційності Італії, пише видання.

У Facebook повідомили, що провели власне розслідування і з’ясували, що дані жодного італійського користувача не були передані в Cambridge Analytica.

Італійський регулятор з питань конфіденційності вже штрафував Facebook у грудні на 10 мільйонів євро за те, що соцмережа не повідомила своїх користувачів, яким чином їхні дані будуть використовуватися платформою.

Оскільки порушення Cambridge Analytica відбулися до того, як у травні минулого року Європа змінила свої закони про конфіденційність, які дозволяють штрафувати компанії у розмірі до 4% від глобальних доходів, європейські органи мають недостатньо можливостей для стягнення значних штрафів з Facebook у цій справі.

Нагадаємо, наприкінці квітня стало відомо, що Facebook може отримати штраф у розмірі $5 млрд за результатами розслідування Федеральної торгової комісії США через витік даних користувачів соцмережі. Цей штраф може стати найбільшим у історії комісії.