Facebook обмежить використання таргетованої реклами для людей до 18 років
29 липня 2021
29.07.2021

Компанія Facebook заборонить рекламодавцям використовувати таргетовану рекламу, спираючись на інтереси та активність онлайн людей до 18 років, на своїх платформах.

Про це повідомляють Reuters.

Після вступу у дію змін для налаштування реклами у Facebook, Messenger та Instagram можна буде використовувати лише вік, стать та локацію неповнолітніх людей. За словами представника Facebook, дані компанія збиратиме як і раніше.

«Ми вже надаємо людям способи повідомити нам, що вони не хочуть бачити рекламу, базовану на їхніх інтересах чи активності на інших вебсайтах і додатках, наприклад, через налаштування контролю у наших рекламних налаштуваннях. Проте ми помітили, що активісти, які борються за права молоді, вважають, що молоді люди можуть не мати достатньо ресурсів для прийняття таких рішень. Ми погоджуємося з ними», — йдеться у блозі Instagram.

Компанія планує повідомляти людей, яким виповнюється 18 років, про налаштування таргетингової реклами та інструменти, що дозволяють її контролювати.

Нововведення — один із кроків зробити соціальні платформи безпечнішими для дітей та підлітків. Facebook також повідомляє, що акаунти дітей до 16 роки будуть приватними по замовчуванню (тип сторінки можна буде змінити у налаштуваннях).

Підхід Facebook до політики щодо безпеки неповнолітніх користувачів привернув увагу юристів після оприлюднення «злитих» планів платформи запустити версію Instagram для дітей віком до 13 років.

Як повідомлялося раніше, з початку 2021 року кількість користувачів Instagram зросла з 14 до 15 млн осіб. Натомість аудиторія Facebook в Україні за цей час не змінилася і становить 16 млн активних користувачів. Незмінною залишилася і кількість осіб, які користуються Facebook Messenger — 10 млн.