Facebook може загрожувати штраф у розмірі 10% річного доходу в Росії, — Reuters
5 жовтня 2021
5.10.2021

Роскомнагляд хоче зобов’язати Facebook виплатити 10% річного доходу в Росії як штраф. Причина — компанія із запізненням видалила дев’ять публікацій в Instagram, які начебто порушили російське законодавство.

Про це повідомляє Reuters.

Відповідно до чинного законодавства, Facebook був зобов’язаний видалити заборонений контент у першу добу після відповідної вимоги Роскомнагляду. Проте техгігант зробив це після виклику на складання протоколу про порушення російського законодавства 4 жовтня. Тоді Федеральна служба звинуватила компанію у тому, що вона несвоєчасно виконала її вимогу.

Документ направлять у суд, який визначить розмір штрафу для американської корпорації. Якщо він ухвалить ствердне рішення, компанія має виплатити 10% свого річного обороту доходів. Reuters зазначає, що російське видання «Ведомости» вже підрахувало, що штраф може становити $27,6–55,2 мільйона.

Стаття, за якою Роскомнагляд висунув звинувачення, зобов’язує соцмережі за запитом влади видаляти сторінки із забороненою інформацією, наприклад, продажем підроблених довідок та дипломів, рекламою казино, закликами до екстремізму, тощо.

Як повідомляє видання, 9 матеріалів, за які хочуть стягнути штраф, за словами представника Роскомнагляду, лише невелика частина масиву контенту, що порушує російське законодавство. Всього невидаленими лишаються 1 043 матеріали у Facebook та 974 у Instagram.

Reuters також зазначає, що в останні місяці Росія тисне на іноземні технологічні фірми, щоб «утвердити суверенітет» у сегменті інтернету країни.

Як повідомлялося раніше, Twitter, Facebook і WhatsApp оскаржили в апеляційній інстанції штрафи, призначені їм російським судом за порушення законодавства про локалізацію даних росіян на території РФ.