Facebook маркуватиме сторінки і дописи контрольованих державами медіа
5 червня 2020
5.06.2020

Соціальна мережа Facebook маркуватиме сторінки і дописи контрольованих державами медіа, аби ускладнити для них можливість маніпулювати громадською думкою. Про нові політики Facebook у офіційному блозі повідомив голова відділу кібербезпеки компанії Натаніель Глейхер.

Вже отримали маркування на своїх сторінках у Russia Today, Sputnik, Xinhua News і Philippine News Agency.

Скріншоти Інтернет свобода

“Ми хочемо допомогти людям краще зрозуміти, хто стоїть за новинами, які вони бачать у Facebook”, — прокоментував Глейхер.

У маркуванні соцмережі зазначається, що сторінка може бути під “повним або частковим контролем держави”.

Рішення про підконтрольність медіа певному уряду платформа прийматиме на основі інформації про фінансування і структуру медіакомпаній.

Спершу відмітки з’являться на сторінках медіа, а протягом наступного тижня у США маркування додадуть і до контенту у стрічці новин.

Якщо Facebook поставить мітку помилково,медіа зможуть оскаржити це рішення і звернутися у підтримку.

У компанії зазначають, що під час розробки нових політик консультувалися з більш, ніж 65 експертами у світі, що спеціалізуються на управління медіа та правах людини.

Раніше працівники Facebook виступили проти рішення соцмережі не видаляти допис президента США Дональда Трампа про заворушення у Міннеаполісі, які почалися 29 травня після смерті темношкірого затриманого Джорджа Флойда внаслідок перевищення повноважень білим поліцейським. Інша соцмережа Twitter заблокувала аналогічний пост зі своєї платформи, як такий, що “пропагує насилля”.