Засновник Facebook Марк Цукерберг запропонував нові правила регулювання Інтернету
1 квітня 2019
1.04.2019

Марк Цукерберг, засновник соціальної мережі Facebook, запропонував нові правила регулювання Інтернету. Про це він написав 30 березня у офіційному блозі Facebook.

Марк Цукерберг пропонує нове регулювання у чотирьох сферах:

  • шкідливий контент;
  • вплив на вибори через соцмережі;
  • конфіденційність;
  • мобільність даних.

«Уряди та регулятори мають відігравати активнішу роль у регулюванні Інтернету. Оновивши правила регулювання Інтернету, ми можемо зберегти свободу людей для вираження себе і свободу для підприємців створювати нове – одночасно захищаючи суспільство від ширшої шкоди», – написав Цукерберг.

На думку Цукерберга, в умовах використання безлічі сервісів обміну даних потрібен більш стандартизований підхід щодо шкідливого контенту.

У повідомленні також йдеться про важливість регулювання під час виборчого процесу. Адже «розпізнати політичну рекламу, зокрема у Facebook, не завжди просто, а відповідальність за її поширення не можна повністю покладати на окремі компанії. У цьому процесі також мають брати участь державні органи влади».

Facebook вже збирає інформацію про те, хто платить за політичну рекламу, які інші оголошення вони показували та які аудиторії бачили це оголошення. Але, як зазначає Цукерберг, чи є оголошення політичним – питання неоднозначне і його можуть вирішити спільні стандарти для перевірки політичних суб’єктів.

Єдині правила потрібні і в частині захисту особистих даних користувачів та мобільності і портативності даних. Це дасть користувачам вибір та дозволить переносити інформацію на різні платформи. Для розробників у свою чергу – це конкуренція та можливість вводити нововведення.

Нагадаємо, Facebook запустив процедуру підтвердження політичної реклами в Україні. Нові правила введені для того, аби покращити захист від зовнішнього втручання у президентські та парламентські вибори 2019 в Україні.