Facebook і Viber готові сплачувати ПДВ в Україні – Гетьманцев
4 травня 2020
4.05.2020

Міжнародні компанії Facebook і Viber погодилися сплачувати податок на додану вартість для електронних послуг в Україні. Про це в інтерв'ю виданню БізнесЦензор заявив Данило Гетьманцев, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від “Слуги народу”.

За прогнозами Гетьманцева, бюджет може додатково отримати 3 млрд грн на рік від рекламних послуг.

“Ми зустрічалися з Facebook і з Viber. Вони готові це робити. Facebook заявив, що він платить ПДВ у 20 юрисдикціях і готовий робити це в Україні. У них є готові інструменти для цього”, – заявив Гетьманцев у інтерв’ю.

Для компаній-нерезидентів буде створений “зручний механізм, користуючись яким вони можуть сплачувати тут податки”.

Голова комітету додав, що народні депутати підготували законопроект, в якому передбачений контроль і відповідальність за несплату податків. Документ, співавтором якого є й Данило Гетьманцев, зареєстрований в парламенті ще 19 грудня 2019 року. Ним пропонують ввести податок на додану вартість на електронні послуги, що надають українським користувачам компанії-нерезиденти на кшталт Facebook, Google та Youtube. Це означатиме подорожчання таких послуг щонайменше на розмір податку (+20%).

Більше про те, що передбачено у законопроєкті №2634, читайте у матеріалі.