Facebook, Google і Twitter боротимуться з дезінформацією щодо вакцин від COVID-19
23 листопада 2020
23.11.2020

Техгіганти Facebook, Google і Twitter планують об’єднати зусилля в боротьбі з дезінформацією про вакцини від COVID-19.

Про це повідомляє пресреліз Full Fact.

Для цього будуть залучені факт-чекери та державні установи з усього світу. Спільно з організаціями з перевірки фактів США, Великобританії, Індії, Іспанії, Аргентини, Африки, а також Департаментом із питань цифрових технологій, культури, медіа та спорту Великобританії й Офісом Таємної ради Канади корпорації розроблять структуру для протидії дезінформації.

«Цей проєкт — спроба засвоїти уроки попередніх хвиль дезінформації (під час виборів чи пандемії), щоби переконатися, що ми всі готові стримувати наступну кризу до її розгортання», — пояснюють ціль у пресрелізі.

Перше обговорення майбутнього проєкту з ІТ-експертами відбулося у вересні. Тоді розглянули питання моделі співпраці компаній для подолання дезінформаційних криз. У середині жовтня робоча група розпочала розгляд перших напрацювань щодо проєкту.

Нагадаємо, що раніше YouTube повідомив про розширення своєї політику щодо боротьби з фейковою інформацією про коронавірус. Платформа зможе видаляти твердження про вакцину, які «заперечують консенсусу місцевих органів охорони здоров’я або ВООЗ».