Енергетичні підприємства Естонії постраждали від потужної кібератаки
21 листопада 2022
21.11.2022

Атака безпосередньо вплинула на сайти та мобільні додатки найбільшого естонського енергетичного концерту Eesti Energi - Eesti Energia та Elektrilevi MARU. Окрім того, хакери націлювались на енергетичні підприємства Латвії, Польщі та України.

Про це повідомляє портал ERR.

Атака розпочалась в суботу, 19 листопада, вранці. Фахівці по роботі з кіберінцидентами помітили збої в роботі сайту та мобільних застосунків концерту Eesti Energi, ще декількох енергетичних компаній, а також дотичних веб-проектів . Були спроби атакувати міністерство економіки та комунікацій, банків та фонду EAS. Ті з об’єктів, які користуються послугами державної енергетичної мережі, постраждали менше, і атака на них не мала великого впливу. Про це повідомив керівник відділу CERT-EE по роботі з кіберінцидентами Департаменту державної інфосистеми (RIA) Тину Таммер.

Доступи до сайтів відновили до 17 години, деякі були повністю доступні після 19 години того ж дня. Фахівець відповів, що атака листопада не така потужна, як ті, з якими країна зустрілась влітку та навесні. Проте він не виключає того, що справжні наслідки атак буде помітно пізніше.

За словами Таммера, наразі він не може із впевненістю сказати, хто саме стоїть за кібератаками, проте не виключає, що за них відповідальні хакерські угрупування, пов’язані з Росією.

Раніше «Інтернет свобода» розповідала, що наприкінці літа Естонія зустрілась з рекордною за потужністю кібератакою на на державні та приватні естонські ресурси.