Електронний кабінет громадянина: що про вас знає держава
27 квітня 2020
27.04.2020

На порталі “Дія” запустили кабінет громадянина, в якому можна знайти інформацію про власні земельні ділянки, нерухоме майно, транспорт та бізнес. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. В майбутньому планується запустити ще 4 розділи: “Податки”, “Доходи”, “Профіль виборця” та “Здоров’я”.

“Дуже важливо, щоб кожен громадянин знав, якими даними володіє про нього держава, хто з чиновників переглядав особисті дані та навіщо. (...) Якщо, наприклад, ви володієте квартирою, але дані про неї не відображені в кабінеті, це означає, що її немає в електронному реєстрі. А право власності є тільки в паперовому вигляді, в архіві. Відсутність даних в реєстрі — це ризики рейдерства, та взагалі втрати прав власності, якщо щось станеться з тим самим архівом”, — пояснив важливість такого сервісу для громадян Федоров.

Отримати доступ до кабінету громадянина можна через BankID або електронний підпис. Якщо користувач вперше зареєструвався в системі “Дія”, то йому запропонують пройти верифікацію, поділившись своєю електронною адресою, номером телефона, паспортними даними та місцем реєстрації. Після цього можна буде перевірити власну інформацію та замовити онлайн послуги. Наприклад, відкрити/закрити ФОП чи отримати допомогу по безробіттю.

Михайло Федоров навів статистику використання сервісу. Наприклад, за кілька тижнів користувачі зробили 276 тисяч успішних запитів з реєстру нерухомого майна, 76 тисяч з Єдиного державного реєстру (реєстр бізнесу), майже 40 тисяч запитів з реєстру посвідчень водія.

Нагадаємо, 22 квітня замість обов’язкової обсервації для частини українців уряд офіційно запровадив контроль самоізоляції через додаток “Дій вдома”.