Експерти стверджують, що відбувся витік даних користувачів TikTok. В компанії заперечують
5 вересня 2022
5.09.2022

Кіберфахівці попереджують, що у вихідні в результаті зламу незахищеного сервера, було зламано додаток для коротких відео TikTok і втрачено дані всіх 2 млрд користувачів. Адміністрація сервісу заперечує факт витоку даних.

Про це повідомляє Bloomberg

Перші повідомлення про злам TikTok з’явилися ще вихідними. На хакерському форумі Breach Forums були опубліковані дані, які свідчать про злам сервісу – скріншоти з даними та з фрагментами коду проекту.

Натомість відомий аналітик з безпеки Трой Хант висловив сумнів щодо надійності цих даних та того факту, що їх публікація доводить злам, на його думку, частину даних можна знайти у вільному доступі.

Проте за декілька днів до цього корпорація Microsoft повідомляла про знайдену вразливість додатку TikTok для Android, яка дозволяла зловмисникам скомпрометувати облікові записи користувачів в один клік. Експерти з Microsoft 365 Defender повідомляли, що ця вразливість могла б дозволити зловмисникам отримати доступ до конфіденційної інформації користувачів та їх приватних відео.

Повідомлення про злам TikTok з’явились тоді, коли до компанії прикута увага якраз через побоювання стосовно безпеки цього додатку. За останні місяці компанію звинувачували у надмірному зборі даних, експерти виявляли, що вбудований браузер стежить за користувачами цього сервісу. Останнім часом TikTok звинувачували в тому, що китайський уряд має доступ до даних американських користувачів сервісу. Хоча компанія стверджує, що після угоди з Oracle дворічної давності всі операції з даними американських юзерів проводяться американським підрозділом.

Окрім того, у США очікується підписання Джо Байденом указу, який обмежить інвестиції США в китайські технологічні компанії. Практики TikTok щодо збору даних вивчає також уряд Австралії саме через причини, пов’язані з кібербезпекою та доступом до даних.

Як повідомлялось раніше, TikTok посилив заходи безпеки та протидії дезінформації