Експерти Google повідомляють про тісні зв’язки між хактивістами та російськими спецслужбами
23 вересня 2022
23.09.2022

Підрозділ Google, компанія Mandiant у своєму звіті розповіла про виявлення декількох груп хаківістів, які активно співпрацюють з російськими спецслужбами та атакують Україну та її союзників.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Експерти з Mandiant виявили докази цієї співпраці. Фахівці знайшли принаймні три угрупування хаківістів – хакерів, які вчиняють злами з метою просування певних ідей, що співпрацюють з російськими спецслужбами.

Автори звіту підкреслюють, що «ніколи раніше не спостерігали такого обсягу кібератак, різноманітності учасників загрози та координації зусиль протягом тих самих кількох місяців».

Дослідники з Mandiant виявили чотири випадки, коли кібератаки, здійснені спецслужбами Росії, були скоординовані з активністю хактивістів. Кожного разу хакери, пов’язані з ГРУ, встановлювали програмне забезпечення для атаки жертв, через добу після кожної атаки було помічено, що хактивістські групи зливають дані, отримані під час цих атак.

Автори звіту назвали принаймні три проросійських хактивістських угруповання – це XakNat Team, Infoccentr і CyberArmyofRussia_Reborn. За словами Джона Халтквіста, віце-президента із аналізу розвідданих у Mandiant, ці групи «не можна сприймати легковажно». Він сказав WSJ , що їхні зв’язки з ГРУ «важко ігнорувати, і вони припускають, що ці стосунки не є випадковими».

Хактивістські групи існують уже більше десяти років. Російські хактивісти розпочали нищівну онлайн-атаку на Естонію у 2007 році після того, як Естонія вирішила прибрати пам’ятник радянських часів у Таллінні.

Як повідомлялося раніше, уже в серпні цього року Естонія зазнала рекордної за потужністю кібератаки