Екс-аналітик даних звинуватила штат Флориду в фальсифікації даних про COVID-19
16 червня 2020
16.06.2020

Колишня аналітик даних у Департаменті охорони здоров’я Флориди звинуватила владу штату у применшуванні кількості випадків захворювання на коронавірус та після звільнення створила власний сайт, на якому, як вона стверджує, публікує більш повну інформацію.

Історію Ребекки Джонс, яка в середині травня через розбіжності з керівництвом звільнилася з місцевого Департаменту охорони здоров’я, розповіло видання Washington Post. Звинувачення Джонс проти штату досить серйозні. Вона стверджує, що її просили видаляти дані про підтверджені випадки коронавірусу у січні, хоча навіть у березні губернатор штату Де Санті стверджував, що спалаху COVID-19 у Флориді немає. Крім того, Джонс стверджує, що її змушували вручну зменшувати кількість хворих, щоб штат міг послабити обмежувальні заходи.

Речник Департаменту охорони здоров'я Флориди Альберто Моско заперечив звинувачення Джонс. За його словами, система збирає інформацію не лише про підтверджені випадки інфікування. Дані за січень, які оприлюднила колишня співробітниця Департаменту охорони здоров’я, наприклад, могли бути інформацією про людину, яка в той час була у потенційно небезпечних місцях. Натомість сам випадок зараження міг статися значно пізніше.

“Епідеміологи збирають дані, які інформують Департамент охорони здоров'я про симптоми людини, контакти та місце, де вони могли заразитися COVID-19”, — заявив Моско в коментарі журналістам The Washington Post.

На своєму сайті Джонс публікує дані, які, на її думку точніше відображають ситуацію із захворюванням на коронавірус в штаті Флорида. Вона у своїй статистиці враховує не тільки підтверджені випадки коронавірусу, але й тих людей, у яких виявили антитіла. Крім того, у неї вищий рівень смертності, оскільки Джонс у свої підрахунки включає усіх, хто помер на території Флориди від коронавірусу, включно із нерезидентами штату.

Для власної статистики колишня співробітниця Департаменту охорони здоров’я використовує офіційні дані, які доповнює інформацією від волонтерської організації, яка відслідковує тестування на коронавірус та даними лікарень. Джонс стверджує, що їй доводиться іти на такі кроки, оскільки офіційна влада час від часу “ховає” дані оффлайн, через що користувачі не мають доступу до повної інформації.

Нагадаємо, Міністерство цифрової трансформації України повідомило, що додаток "Дій вдома" контролює дотримання самоізоляції 40,3 тисяч українців.