Джо Байден скасував укази Дональда Трампа про обмеження для TikTok і WeChat
9 червня 2021
9.06.2021

Президент США Джо Байден скасував укази Дональда Трампа про заборону соцмереж, що належать китайським компаніям, TikTok і WeChat.

Про це повідомляє пресслужба Білого дому.

Президент Байден скасував і замінив три виконавчі розпорядження, що мали на меті заборонити транзакції з TikTok, WeChat та вісьмома іншими програмними засобами зв'язку та фінансових технологій. Два з цих розпоряджень підлягають судовому розгляду.

Також Джо Байден наказав вжити рішучих заходів для захисту конфіденційних даних американців. Так нове виконавче розпорядження доручає Міністерству торгівлі проводити оцінку програмних програм, підключених до іноземних програм, та вживати відповідних заходів.

Іншим розпорядженням надаються критерії для ідентифікації програмних додатків, які можуть становити неприйнятний ризик. Наприклад, транзакції ICTS, що стосуються програмних додатків, можуть представляти підвищений ризик, коли транзакції включають програми, які належать, контролюються або управляються особами, які підтримують іноземну військову чи розвідувальну діяльність противника, або беруть участь у шкідливій кібердіяльності.

Третє розпорядження доручає Міністерству торгівлі, консультуючись з іншими департаментами та відомствами США, давати рекомендації щодо захисту від продажу, передачі або доступу до конфіденційних персональних даних, включаючи особисту інформацію. Крім того, Міністерство торгівлі дасть рекомендації щодо додаткових виконавчих та законодавчих дій для подальшого вирішення ризиків, пов'язаних із програмними додатками, пов'язаними з іноземними суперниками.

Як повідомлялося раніше, на початку 2020 року армія США офіційно заборонила своїм військовослужбовцям користуватися китайською соцмережею TikTok, аби уникнути витоку інформації.

У серпні США почали розглядати можливість введення заборони на китайські соцмережі, зокрема TikTok, про що повідомив Майк Помпео, держсекретар США.

У США дискусії щодо заборони TikTok пояснювали побоюваннями з приводу того, що китайський додаток обробляє дані користувачів, а також китайські закони зобов'язують місцеві компанії співпрацювати з розвідувальними службами КНР.

У серпні компанія ByteDance, якій належить додаток TikTok, оскаржила указ президента США Дональда Трапма про блокування сервісу в США.