Міжнародна група хакерів за допомогою вірусу обікрала банки на 2,5 мільярди доларів
28 січня 2021
28.01.2021

Злочинці втручались у роботу серверів приватних та державних установ країн Європи та США за допомогою «EMOTET», найнебезпечнішого в світі вірусного програмного забезпечення. В угрупованні було двоє українців.

Про це повідомляє Департамент кіберполіції України.

Вірус поширювали через спам-розсилки, документи Word, Excel тощо. Електронні листи виглядали як попередження про безпеку облікового запису, запрошення на вечірку і застереження від поширення коронавірусу. Інфраструктура «EMOTET» була транснаціональною бот-мережею.

«EMOTET» використовував «інфіковану» техніку для подальшої розсилки, а також встановлював на пристрої додаткові віруси. Програмне забезпечення збирало особисті дані користувачів, зокрема паролі, логіни, історію браузера, платіжні та банківські дані тощо. Потім хакери перераховували гроші на свої підконтрольні рахунки.

Джерело: https://cyberpolice.gov.ua/

Кіберполіція України співпрацювала з правоохоронцями інших країн, зокрема Нідерландів, Німеччини, Франції, Литви, Канади, США та Великобританії.

«Локомотивом проведення операції виступають українські правоохоронці, а роль координаторів виконують Європол та Євроюст. На даний час підтверджено, що вірус завдав збитків банкам і фінансовим установам США та Європи на 2,5 мільярда доларів», — повідомив Сергій Кропива, перший заступник начальника Департаменту кіберполіції.

Зараз діяльність бот-мережі, яка працювала на понад 90 серверах, заблокували. Хакерам загрожує до дванадцяти років ув'язнення.

Нагадаємо, що раніше виявили Telegram-бота, який продає номери телефонів користувачів Facebook.