Дворічне блокування “Вікіпедії” є неконституційним - суд Туреччини
2 січня 2020
2.01.2020

Конституційний суд Туреччини 26 грудня 2019 року визнав заборону доступу до “Вікіпедії” протягом 30 місяців неконституційним. Таке рішення підтримали 6 з 10 суддів, повідомляється на офіційній сторінці Фонду “Вікімедіа”, який керує онлайн-енциклопедією.

“Ми сподіваємось, що доступ буде відновлено якнайшвидше у світлі цього рішення. У Вікімедіа ми залишаємось відданими забезпеченню всіх і скрізь правом вільно отримувати доступ до інформації. Цим новим рішенням ми сподіваємось, що понад 80 мільйонів людей у Туреччині знову отримають необмежений доступ до всіх мов Вікіпедії”, — сказала Кетрін Мар, виконавчий директор Фонду «Вікімедіа».

Зараз законність блокування доступу до онлайн енциклопедії у Туреччині розглядає Європейський суд з прав людини. Наприкінці липня 2019 року ця справа отримала пріоритетний статус у ЄСПЛ. Уряд Туреччини повинен надати свої письмові зауваження у справі у січні 2020-го.

Раніше засновник “Вікіпедії” Джимі Вейлс запустив соціальну мережу WT: Social, де не буде реклами, а акцент робиться на якісному контенті та відсутності клібейтів та фейкових новин.