Засновник мессенджера Telegram Павло Дуров заявив, що його команда робить все для того, щоб білоруси і далі могли користуватися створеною ним платформою. Про це він написав на своїй сторінці в Twitter.
We enabled our anti-censorship tools in Belarus so that Telegram remained available for most users there. However, the connection is still very unstable as Internet is at times shut off completely in the country. https://t.co/eA4S6Zz36H
— Pavel Durov (@durov) August 10, 2020
“Ми активували наші інструменти проти цензури у Білорусі, щоб Telegram був доступним для більшості користувачів. Але зв’язок все ще дуже нестабільний, оскільки в країні інтернет іноді повністю вимикається”, - заявив він.
На даний момент в Білорусі не працюють такі месенджери як Facebook, Instagram, Viber. При цьому компанія Rakuten висловила занепокоєння подіями в Білорусі і заявила, що зробить все можливе, щоб найближчим часом білоруси змогли користуватися безпечним сервісом для спілкування.
Протести в Білорусі тривають вже третій день. Вони розпочалися після того як місцева Центральна виборча комісія назвала переможцем президентських виборів Олександра Лукашенка. За офіційними даними він нібито отримав 80% голосів білорусів. Після цього білоруси вийшли на вулиці, протестуючи проти фальсифікації виборів. Про спотворені результати волевиявлення заявили і міжнародні спостерігачі.
Нагадаємо, 9-10 серпня у Білорусі фіксували проблеми з доступом до інтернету. За три дні до виборів, 6 серпня правозахисні організації звернулися до Олександра Лукашенка із проханням не відключати Інтернет у день виборів, пише білоруська служба Радіо Свобода. Користувачі розуміли, що можуть виникнути проблеми з Інтернетом і готувалися до цього - поширювали перед виборами інструкції в стилі "що робити, якщо заблокують інтернет".