Дуров‌ ‌пообіцяв,‌ ‌що‌ ‌Telegram‌ ‌протидіятиме‌ ‌цензурі‌ ‌з‌ ‌боку‌ ‌білоруської‌ ‌влади‌
11 серпня 2020
11.08.2020

Засновник мессенджера Telegram Павло Дуров заявив, що його команда робить все для того, щоб білоруси і далі могли користуватися створеною ним платформою. Про це він написав на своїй сторінці в Twitter.

“Ми активували наші інструменти проти цензури у Білорусі, щоб Telegram був доступним для більшості користувачів. Але зв’язок все ще дуже нестабільний, оскільки в країні інтернет іноді повністю вимикається”, - заявив він.

На даний момент в Білорусі не працюють такі месенджери як Facebook, Instagram, Viber. При цьому компанія Rakuten висловила занепокоєння подіями в Білорусі і заявила, що зробить все можливе, щоб найближчим часом білоруси змогли користуватися безпечним сервісом для спілкування.

Протести в Білорусі тривають вже третій день. Вони розпочалися після того як місцева Центральна виборча комісія назвала переможцем президентських виборів Олександра Лукашенка. За офіційними даними він нібито отримав 80% голосів білорусів. Після цього білоруси вийшли на вулиці, протестуючи проти фальсифікації виборів. Про спотворені результати волевиявлення заявили і міжнародні спостерігачі.

Нагадаємо, 9-10 серпня у Білорусі фіксували проблеми з доступом до інтернету. За три дні до виборів, 6 серпня правозахисні організації звернулися до Олександра Лукашенка із проханням не відключати Інтернет у день виборів, пише білоруська служба Радіо Свобода. Користувачі розуміли, що можуть виникнути проблеми з Інтернетом і готувалися до цього - поширювали перед виборами інструкції в стилі "що робити, якщо заблокують інтернет".