Дубілет запропонував замінити урядові виділені лінії зв'язку на захищені смартфони
11 листопада 2019
11.11.2019

Міністр Кабінету міністр Дмитро Дубілет пропонує замінити захищені телефонні лінії в уряді на спеціальні смартфони. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

Дубілет вважає, що перехід зі стаціонарних телефонів на захищені смартфони, міг би зробити урядовий зв’язок більш захищеним, а бюджет - ефективнішим.

“Уявіть собі, що замість цих древніх телефонів (або, на першій стадії, додатково до них) ми видаємо керівникам держави спеціальні смартфони. На ці смартфони встановлено мобільний додаток для голосового та текстового зв'язку, який шифрується алгоритмами постквантумної криптографії (алгоритми, які не можна зламати навіть квантумними комп'ютерами). Телефони виходять у мережу через захищений wi-fi”, – пропонує Дубілет.

На думку міністра обслуговування виділених каналів зв'язку коштує державі занадто дорого, а правильне шифрування і використання загальних каналів зв'язку — більш надійний метод. Виділені канали він пропонує залишити суто для потреб військових.

Дмитро Дубілет також зазначив, що це лише попередній концепт, який він готовий обговорювати з міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим, новому голові Держспецзв’язку Валентину Петрову і РНБО в цілому.

Раніше міністр Кабінету міністрів та колишній співзасновник monobank Дмитро Дубілет запропонував скасувати заповнення окремим документом згоди на обробку персональних даних.