Дубілет оприлюднив дані “електронного перепису” населення: в Україні живе 37,29 млн людей
23 січня 2020
23.01.2020

В Україні без урахування населення на окупованих територіях, живе 37,29 млн людей. Такі дані станом на 1 грудня 2019 року під час брифінгу представив Дмитро Дубілет, міністр Кабінету міністрів.

Презентація уряду щодо чисельності населення враховує лише інформацію про чисельність, статево-вікову структуру населення, а також розподіл по регіонам.

Як повідомив Дубілет, для “електронного перепису” використали три методи, які дали “приблизно однаковий результат з різницею 2.86%” і це “не коштувало для держави жодних додаткових грошей”.

Так, уряд уклав угоду з мобільними операторами і отримав від них анонімну інформацію про загальну кількість абонентів на території (почистили від тих, хто за два місяці був онлайн менше ніж місяць, а також виключили модемні пристрої).

Через соціологічне дослідження було встановлено, яка кількість мобільних припадає на яку вікову групу в яких районах, а інформацію про дітей та літніх людей взяли з реєстрів, оскільки серед них використання мобільних низьке, пояснив Дубілет.

Дані про людей пенсійного віку уряд також отримав і від Держстату та пенсійного фонду.

Під час оцінки за третім, реєстровим методом оцінки, в уряді отримали знеособлені дані з державного реєстру фізосіб (включаючи тих, хто відмовився від ІПН). “Потім ми почистили базу за ознакою отримання будь-якого доходу, пенсій, соціальних виплат, субсидій, а також доповнили оформленням закордонних паспортів. Потім врахували дані з народжуваності / смертності, а також еміграції та імміграції”, – повідомив міністр.

Дмитро Дубілет також зазначив, що остаточного рішення щодо проведення традиційного перепису населення ще не має.

“Особисто я вважаю, що проводити перепис населення не потрібно. Це неточний метод, який до того ж коштує колосальних грошей. Крім того, протягом 1-2 років ми приведемо до ладу наші електронні реєстри, і з цього моменту зможемо щодня отримувати точні дані про населення”,– додав він.

Раніше, уряд запустив пілотний проєкт верифікації користувачів електронних реєстрів – створення цифрового ID громадян України.