Дональд Трамп знову зможе користуватись Facebook та Instagram
26 січня 2023
26.01.2023

Компанія Meta повідомила про відновлення акаунтів Дональда Трампа у Facebook та Instagram.

Про це повідомляється в офіційному блозі Meta.

Профіль колишнього президента буде розблоковано у найближчі тижні. За словам віце-президента Meta по глобальним політикам Ніка Клегга, причина розблокування – рішення Трампа взяти участь у майбутніх президентських виборах.

«Соціальні медіа ґрунтуються на переконанні, що відкриті дебати та вільний потік ідей є важливими цінностями, особливо в час, коли вони знаходяться під загрозою в багатьох місцях по всьому світу. Як правило, ми не хочемо перешкоджати відкритим, публічним і демократичним дебатам на платформах Meta — особливо в контексті виборів у демократичних суспільствах, до прикладу, у Сполучених Штатах. Громадськість повинна мати можливість почути те, що говорять їхні політики та мати можливість зробити усвідомлений вибір під час голосування», - сказано в дописі Meta.

Проте в компанії підкреслюють, що вони не дотримуються думки про те, що люди можуть писати на платформі будь-що, без будь-яких обмежень. Коли існує явний ризик заподіяння шкоди реальному світу, компанія буде реагувати на ці виклики.

Нагадаємо, що акаунт Дональда Трампа було заблоковано два роки тому після того, як колишній президент США похвалив людей, які брали участь у штурмі Капітолію 6 січня 2021 року. Це рішення підтримала й Наглядова рада компанії – незалежний орган, який вирішує суперечливі моменти роботи платформи. Тоді компанія встановила, що профіль Трампа буле заблоковано на два роки, починаючи з 7 січня 2021 року.

«Щоб зрозуміти, чи достатньо зменшився серйозний ризик для громадської безпеки, який існував у січні 2021 року, ми оцінили сучасний стан відповідно до нашого Протоколу про політику в разі кризи. Наше рішуче переконання полягає в тому, що ризик зменшився, і тому дворічний термін блокування є вичерпним. Тому найближчими тижнями ми відновимо облікові записи Трампа у Facebook та Instagram», - сказано в дописі.

Раніше «Інтернет свобода» розповідала про те, що Трамп створив власну платформу для комунікації.