LiqPay використовують для передвиборчої реклами Зеленського. Що робити користувачам?
10 квітня 2019
10.04.2019

В українських користувачів платіжного сервісу LiqPay виникла проблема при оплаті на сайтах певних інтернет-магазинів: користувачів перенаправлало на сайт одного з кандидатів на посаду президента України – Володимира Зеленського. Чому так сталося та що робити користувачам, пояснили наші колеги з Digital Security School 380.

Передісторія:

ПриватБанк є власником сервісу www.liqpay.ua, хоча домен liqpay.com також існував і був основним на початку роботи сервісу від 2008 року й використовувався впродовж 10 років. У 2017 році Приватбанк почав переводити з домену .com на домен .ua. Впродовж останніх двох років користувачі, відвідуючи liqpay.com, переадресовувалися на основний домен – liqpay.ua.

Що ж тоді сталося?

Найімовірніше, що ПриватБанк втратив доступ до домену liqpay.com. Домен викупили сторонні особи й скористалися цим, налаштувавши перенаправлення з сайту liqpay.сom на сайт Зеленського.

А таке можливо?

Ймовірно, де-юре домен liqpay.com був зареєстрований на якусь фізичну особу, що є юридичним власником домену. Можливо навіть, що ця людина перейшла до команди Зеленського й налаштувала переадресацію на домен Зеленського. Однак, це вже припущення, а не конкретні факти (поки що).

Чим загрожує ця ситуація вашим онлайн-оплатам?

Наразі ця ситуація є просто недобросовісним використанням відомого бренду платіжної системи, але водночас це не порушенням закону. Ймовірним залишається інший негативний сценарій, коли замість переадресації на сайт Зеленського, переадресація буде на фішинговий сайт, власники якого викрадатимуть дані платіжних карт користувачів.

Що каже ПриватБанк?

В ПриватБанк кажуть, що “єдиним офіційним ресурсом і веб-сайтом сервісу миттєвих платежів LiqPay є liqpay.UA”. Також стверджують, що “перенаправлення на сайт штабу одного з кандидатів здійснює не ПриватБанк, а власник домену liqpay.сom”. При цьому, в Приватбанк зазначають, що наразі домен liqpay.сom їм не належить.

Що ж вам робити в цій ситуації?

Поки що радимо не використовувати сервіс LiqPay під час покупок в інтернет-магазинах і дочекатися, поки ПриватБанк не проінформує власників інтернет-магазинів переналаштувати модулі оплати liqpay.сom на liqpay.ua.

Будьте уважними в онлайні!