Чат-боти та Telegram-канали
У месенджері Telegram інструменти для кібервійни створили Служба безпеки України, Кіберполіція, Верховна Рада, а також інші урядові установи та незалежні експерти.
Бот СБУ, у якому можна повідомити про війська та техніку окупантів, а також про ворожі диверсійно-розвідувальні групи.
Як користуватись:
Бот Кіберполіції для повідомлень про виявлені мітки, які лишають окупанти.
Як користуватись:
Проєкт українського бізнесмена Дмитра Дубілета «Дзвінок другу», який допомагає розповісти правду про війну в Україні знайомим та родичам у Росії та Білорусі.
Як користуватись:
Офіційний Telegram-канал кібервійська України з актуальними завданнями для IT-фахівців для боротьби у кіберпросторі — може доєднатися будь-який охочий — https://t.me/itarmyofukraine2022.
Про його заснування 26 лютого повідомив голова Мінцифри Михайло Федоров та закликав усіх IT-спеціалістів країни долучатися до боротьби на кіберфронті. За цей час тим, хто долучився, вдалося покласти сайти Роскомнадзору, Московської біржі, Держпослуг, Міноборони та Міністерства інформаційної політики Білорусі, зламати сайти найбільших пропагандистських каналів Росії, зокрема ТАРС, «Коммерсант» і «Фонтанку».
У Telegram-каналі Верховної Ради України періодично публікують бази даних російських урядовців, медійників тощо, із закликами залишати дзвонити та писати повідомлення вказаним особам з метою інформаційної атаки.
Сайти та інші ініціативи
Поза межами Telegram до кібервійни можна долучитися й за допомогою сайтів українських IT-компаній. Про них розповіли Liga.Tech.
Hacken — це українська компанія, яка допомагає проєктам захищатися від кібератак. У воєнний час її фахівці вирішили використовувати свої навички на інформаційному фронті та розпочала співпрацю з Українською кіберполіцією та Службою безпеки.
«Хакери в усьому світі, зокрема Anonymus, оголосили війну Путіну та його прихильникам. Ми подбали про те, щоб до них міг приєднатися кожен з будь-якого куточку світу», — кажуть в організації.
Hacken зокрема розповіли, як можуть долучитися люди, не пов‘язані зі сферою IT:
Гільдія IT-фахівців на своєму сайті опублікувала інструкцію зі здійснення DDoS-атаки.
Вони наголошують, що долучитися до справи можуть навіть ті, хто не розуміється в IT-галузі. Щоб допомогти заблокувати пропагандистські ресурси, необхідно виконати такі кроки:
Переконатися, що у вас встановлено VPN у браузері Google Chrome, а також увімкнений плагін CORS Unblock. Якщо ні, то потрібно це зробити.
Відкрити вебсторінку https://help-ukraine-win.firebaseapp.com/ у Google Chrome. Принцип її роботи детально описано за тим самим посиланням.
«За короткий термін канал у Telegram об'єднав багатьох фахівців із цифрової сфери в різних куточках світу. До нас долучається чимало колег з-за кордону», — кажуть в організації.
Київська компанія Cyber Unit Technologies, яка займається питаннями кібербезпеки, запустила флешмоб «̶f̶u̶c̶k̶ HACK RUSSIA». Він триватиме з 1 по 10 березня.
Кожен може спробувати знайти вразливості у російських військових системах та повідомити про це на електронну пошту: bb.glorytoukraine@gmail.com.
Баги можна подавати анонімно та отримати винагороду в криптовалюті. Спеціальний фонд для винагород наразі складає $100 000.
Щоб заручитися підтримкою міжнародної спільноти, волонтери від IT запустили багатомовну ініціативу #WorldForUkraine. Її мета — зібрати на інтерактивній онлайн-мапі на сайті https://worldforukraine.net всі мітинги на підтримку України у всьому світі та спонукати місцеві громади об’єднуватися для організації подібних заходів.
Як повідомляють на форумі DOU, зараз команда шукає тіммейтів (зокрема з-поза меж України), які на волонтерській (для початку) основі готові приділити проєкту 5-8 годин на день.
Технічний стек:
Шукають наступних спеціалістів:
З резюме можна звертатися на пошту: sai.puzikov@gmail.com.
Ігри
Play For Ukraine заснована на правилах математичної головоломки 2048. Суть гри полягає в тому, щоб на ігровому полі з 16 плиток складати числа та набрати з них у сумі 2048. Вигравати не обов'язково, адже кожен зроблений хід, як запевняють розробники, допомагає блокувати ворожі сайти. До того ж можна відкрити сайт гри в браузері — це також допоможе ініціаторам проєкту Play For Ukraine досягти поставленої мети.
Раніше ми розповідали про те, які перші кроки зробили техгіганти вобмеженнях для російських користувачів та пропагандистських медіа.